آيا Windows Defender واقعا امن است؟

آيا Windows Defender واقعا امن است؟

آيا Windows Defender واقعا امن است؟

 

آيا Windows Defender امن است؟

 

Windows Defender يک آنتي ويروس ميباشد که همراه با سيستم عامل Windows 10 يه صورت رايگان براي کاربران ارائه ميشود. اين آنتي ويروس ممکن است فاقد برخي از ويژگي هاي ديگر آنتي ويروس ها باشد اما براي يک آنتي ويروس رايگان بسيار قوي عمل کرده است. به علاوه بر خلاف بسياري از آنتي ويروس هاي ديگر، کاربران را با تبليغات پاپ آپ خسته نميکند. از نکات مثبت Windows Defender ميتوان به ويژگي هايي مانند، بروز رساني مداوم و رايگان، پشتيباني کامل مايکروسافت، محافظت عالي در مقابل بدافزار ها و … اشاره کرد.

براي اينکه متوجه شويم Windows Defender تا چه اندازه ايمن است، يک سايت معتبر و محبوب به نام AV-Test که به بررسي و مقايسه آنتي ويروس ها ميپردازد،در سال ۲۰۱۸، Windows Defender را تست و آزمايش کرد. Window Defender توانست از لحاظ محافظت از سيستم نمره ۶ از ۶ و از لحاظ عملکرد و قابليت نمره ۵٫۵ از ۶ کسب کند. در تست هاي واقعي، Windows Defender توانست در مقابل حملات بدافزار ها، ۹۹٫۶% امتياز کسب کند. اما اکنون در سال ۲۰۲۰ اگر به اين سايت مراجعه کنيد ميبينيد که Windows Defender توانسته در هر نوع عملکردي نمره ۶ از ۶ را کسب کند. بر روي اين لينک کليک کنيد تا وارد سايت AV-Test بشويد و  مقايسه آنتي ويروس ها را از جمله Windows Defender، مشاهده کنيد.

 

Windows Defender
مشاهده ميکنيد که در سايت AV-Test در سال ۲۰۲۰، بهترين آنتي ويروس ها معرفي و امتياز دهي شده اند.

 

واضح است که شرکت مايکروسافت براي ارتقا دادن Windows Defender تلاش زيادي کرده است و برخلاف گذشته، ميتوان بيشتر به اين آنتي ويروس اعتماد کرد. windows Defender از کامپيوتر شما در مقابل پنجره هاي PopUps، تهديدات امنيتي و بدافزار ها، اسکن و حذف نرم افزار هاي مخرب محافظت ميکند.

اکنون سوالي که پيش مي آيد اين است که آيا با وجود Windows Defeder به آنتي ويروس ديگري هم احتياج داريم؟ احتمالا بله. اين برنامه به عنوان يک آنتي ويروس رايگان، عملکر خوبي در مقابله با نرم افزار هاي جاسوسي داشته است اما در زمينه پيدا کردن ويروس ها بر روي سيستم کامپيوتري، کمي ضعيف عمل کرده است. به هر حال هر نرم افزار ويژگي هاي مخصوص به خودش را دارد که بعضي از آنتي ويروس هاي ديگر در اين زمينه از Windows Defeder بهتر عمل کرده اند.

 

Anti Virus

 

بعضي از کاربران به اين نتيحه رسيده اند که غيرفعال کردن Windows Defender ميتواند به سرعت پردازش سيستم کمک کند. توصيه ميکنيم که به هيچ وجه، آنتي ويروس Windows Defender و Firewall را غيرفعال نکنيد. حتي اگر آنتي ويروس ديگري نصب کرده باشيد. هميشه سعي کنيد براي امنيت بيشتر، سيستم خود را به آخرين نسخه آپديت کنيد. مايکروسافت با هر آپديت، Windows Defender را از لحاظ امنيتي ارتقا ميدهد که اين براي ما يک ويژگي مثبت ميباشد.

در پايان، ميتوان گفت Windows Defender به عنوان يک آنتي ويروس رايگان، کاملا موفق عمل کرده است و نسب به سال ها قبل، پيشرفت چشمگيري داشته است اما ميتوان با يقين گقت، آنتي ويروس هايي هستند که موفق تر از Windows Defender عمل کرده اند.

محمد امین مکارم

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: