آیا Power Bank به گوشی آسیب میرساند؟

آیا Power Bank به گوشی آسیب میرساند؟

آیا پاوربانک ها (Power Bank) به گوشی آسیب میرساند؟

 

پاور بانک

 

امروزه با توجه به میزان استفاده روزانه افراد از گوشی های همراه، میزان شارژ دهی موبایل یک اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه ما همیشه برای شارژکردن گوشی های خود، نزدیک به پریز های برق قرار میگیریم. اما بسیاری از افراد، برای شارژ کردن تلفن همراه از Power bank ها استفاده میکنند که احتمال زیاد بار ها مشاهده کرده اید. اما اکنون یک سوال پیش می آید. آیا Power Bank ها به باتری دستگاه آسیب میرسانند؟

 

power bank

 

بیشتر تلفن های همراه به یک شارژر قابل حمل نیاز دارند که ولتاژ خروجی آن حدود ۵ ولت باشد. Power Bank ها میتوانند ولتاژی بالاتر یا کمتری که شما احتیاج دارید را تحویل دهند. اما توجه کنید که شارژ کردن موبایل با ولتاژ اشتباه، باعث صدمه زدن به دستگاه شما میشود.اما از طرف دیگر، یک Power Bonk قابل حمل با کیفیت خوب از یک شرکت معتبر، همراه با یک کابل شارژر مناسب، هیچ مشکلی ایجاد نمیکند. به خصوص اگر ولتاژ خروجی Power bank با گوشی شما مطابقت داشته باشد. علاوه بر این Power Bank های با کیفیت، دستگاه شمارا ازشارژ بیش از حد، گرم شدن زیاد گوشی، جریان بیش از حد و ولتاژ بیش از حد محافظت میکند.

 

power Bank

 

برای مقابله با مشکل هایی مانند گرم شدن بیش از حد گوشی، بهتر است در حین شارژ کردن گشی، از دستگاه استفاده نکنید، مخصوصا توجه کنیددر حین شارژ کردن گوشی، فعال بودن Hotspot یا نقطه اتصال، به مدت زیاد میتواند منجر به داغ شدن دستگاه شما شود. در نظر بگیرید که دستگاه شما در محیطی با درجه حرارت بالا قرار نگیرد.

به طور کل، Power Bank ها به دستگاه شما صدمه نمیزنند، به شرط آنکه از یک Power Bank با برند معتبر به همراه یک کابل مناسب استفاده کنید و ولتاژ گوشی شما با ولتاژ خروجی Power Bank مطابقت داشته باشد. در خرید Power bank های ارزان قیمت توجه زیادی کنید و نظرات کاربرانی که از Power Bank مورد نظر شما استفاده کرده اند بررسی کنید.  احتمالا خرید یک Power Bank با کیفیت بالا، هزینه ی نسبتا بالایی برای شما خواهد داشت اما در نظر بگیرید که استفاده از Power bank هایی با کیفیت نا مناسب و غیر استاندارد میتواند به دستگاه شما آسیب وارد کند.

 

power bank (3)

 

power Bank ها در مدل های مختلف، تعداد پورت های مختلفی را شامل میشوند. از برند های معتبری که میتوان از Power bank ها نام برد. میتوان به محصولات Xiaomi و Energizer توجه کرد. قبل از خرید حتما به مشخصات Power Bank از جمله، تعداد پورت ها، میزان بازدهی، مطابقت ولتاژ خروجی با گوشی همراه خود، کابل مناسب، گارانتی، برند معتبر و … توجه کنید تا دستگاه شما دور از هر آسیبی باشد.

 

محمد امین مکارم

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر: