نظرات تحليلگران، در رابطه با افزايش قيمت بيت کوين در سال ۲۰۲۱

نظرات تحليلگران، در رابطه با افزايش قيمت بيت کوين در سال ۲۰۲۱

آینده بیت کوین در سال ۲۰۲۱ از ديد تحليلگران

 

bitcoin 2021

بیت کوین یک نوع از ارز های دیجیتا میباشد که برخلاف ریال یا دلار، وجود فیزیکی ندارند و توسط بانک ها بوجود نیامده اند و اداره نمیشوند. معاملات، خرید یا فروش بیت کوین، در سیستم بلاکچین یا Blockchain میگیرد که توسط یک سری الگوریتم رمزنگاری شده محافظت میشود و اطلاعات و حریم صوصی کاربران را حفظ میکند.در واقع ، بیت کوین در سال ۲۰۰۸ اختراع شد و در سال ۲۰۰۹ آغاز به کار کرد.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ چیزی حدود ۳۰۰ درصد افزایش داشته است، پس از سال ۲۰۲۰،  شاهد افزایش قیمت بیت کوین به بالاترین مقدار بودیم، این احتمال بسیار قوی است که بیت کوین در سال ۲۰۲۱ حدود ۴ برابر افزایش یابد. این گفته ی اقای تام لی، تحلیلگر ارشد شرکت Fundstrat میباشد. شرکت Fundstart از عده ای سرمایه گذار، سهامدار و تحلیلگرانی شده است که به تحليل و بررسي بازار سهام و ارزهاي ديجيتال ميپردازند. جالب است بدانید بیت کوین در سال ۲۰۱۱ از صفر شروع به کار کرد  اما اکنون بیش از ۳۰،۰۰۰ دلار قيمت دارد. تام لي در توييت خود نوشت: “سال ۲۰۲۱ بيشترين شباهت را به سال ۲۰۱۷ خواهد داشت، بيت کوين با افزايش قيمت همراه خواهد بود. اگر سال آينده بازار سهام اصلاح شود، اين امکان وجود دارد که قيمت بيت کوين، نزولي پيش برود.”

 

bitcoin in 2021

 

ديويد گريدر، تحليلگر ارز ديجيتال شرکت Fundstar در طي يک يادداشت، نظر خود را در مورد افزايش قيمت بيت کوين مثبت اعلام کرد. او گفت انتظار دارد قيمت بيت کوين حداقل به ۴۰،۰۰۰ دلار برسد. او همچنين ذکر کرد “ما معتقديم شرايط براي ادامه روند افزايش قيمت بيت کوين به طور گسترده تر طي ۶ الي ۱۲ ماه آينده وجود دارد. خريد بيت کوين توسط سازمان ها،  تقاضاي زياد و … عواملي هستند که منجر به افزايش قيمت بيت کوين شده است.

نیویورک رویترز، سرمایه گذاران بیت کوین، شرط میبندند که ارز های دیجیتال از جمله بیت کوین، میتواند بیش از ۵ برابر شود و به ۱۰،۰۰۰ دلار در سال برسد. این همانند یک شرط بندی است که باعث جلب توجه افرادی شده است که میگویند ارز های دیجیتال را نمیتوان به عنوان یک ذخیره مانند طلا در نظر گرفت.

از ماه ژانویه، بیت کوین ۱۶۰ درصد افزایش داشته است که با تقاضای زیادی همراه است. معمولا وقتی یک کالا با تقاضای زیاد مواجه شود قیمت آن افزایش میابد. مخصوصا اگر با عرضه کمی صورت گیرد. شرکت های پرداختی مانند Square و Paypal، ارز های دیجیتال را به نمایندگی از مشتریان خریداری میکنند. این یکی از دلایل افزایش قیمت ارز های دیجیتال میباشد.

برایان استس، یک مدیر ارشد سرمایه گذاری میباشد که در مصاحبه خود گفته: “افزایش قیمت بیت کوین میتواند تا ۱۰۰،۰۰۰ هزار دلار افزایش داشته باشد و این رقم زیاد نیست ”

طرفداران ارزهای دیجیتال پس از یک سال عالی، امسال بیشتر مورد توجه قرار گرفتند و به افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ امیدوار میباشند. تام فیتزپاتریک، یکي از تحليلگران ارزهاي ديجيتال، چند مدت پیش در یک مقاله گفته بود بیت کوین میتواند بدلیل سهولت جابجایی و عرضه محدود  تا ۳۱۸،۰۰۰ دلار افزایش یابد. در آخر ميتوان نتيجه گرفت و اين ريسک را پذيرفت که قيمت بيت کوين، ميتواند به طور چشمگيري، در سال ۲۰۲۱ افزايش يابد.

محمد امین مکارم

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر: