اپل و هیوندا در سال ۲۰۲۴، ماشین الکتریکی تولید میکنند

اپل و هیوندا در سال ۲۰۲۴، ماشین الکتریکی تولید میکنند

Apple و Hyundai، می توانند تولید ماشین الکتریکی را در سال ۲۰۲۴ آغاز کنند

 

خودروی مشترک اپل و هیوندا

 

بنطر میرسد اپل قصد دارد یک ماشین الکتریکی را به بازار وارد کند. طبق گزارشات جدید، شرکت های اپل و هیوندا قصد دارند یک خودروی الکتریکی مستقل در ایالات متحده از سال ۲۰۲۴ آغاز کند.

این خبر به دنبال بیانیه ای در روز جمعه منتشر شد که در ان شرکت خودروسازی کره جنوبی Hyundai motor تایید کرد که در حال مذاکره اولیه با اپل میباشد  که در مورد تولید یک ماشین الکتریکی است. خبر همکاری اپل با هیوندا، سهام شرکت هیوندا را بشدت افزایش داد. به نظر میرسد که اپل مشتاقانه با یک تولید کننده اتومبیل همکاری میکند تا بتواند یک وسیله نقلیه الکتریکی جدید را به بازار عرضه کند. خودروهایی که به کمک نرم افزار رانندگی خودکار ارائه شود. پیش از این، صحبت های مربوط به “Apple Car” سالهاست که منتشر شده است. قرار داد همکاری اپل و هیوندا تا مارس ۲۰۲۱ امضا میشود و تولیدات خودرو، در سال ۲۰۲۴ آغاز میشود. در حال حاضر، به نظر میرسد که ماشین های الکتریکی شرکت اپل، به واقعیت نزدیک شده است. بخصوص در پی موفقیت های مداوم تسلا.

 

Apple Hyundai Car

 

در یک گزارش دیگر گفته شده بود كه این شركت ها قصد دارند اتومبیل ها را در كارخانه كیا موتورز در جورجیا بسازند یا به طور مشترك در كارخانه جدیدی در آمریكا برای تولید ۱۰۰۰۰۰ دستگاه خودرو در حدود سال ۲۰۲۴ سرمایه گذاری كنند. ظرفیت كامل سالانه كارخانه  ۴۰۰۰۰۰ دستگاه خواهد بود( کیا موتورز وابسته هیوندای موتور است) در این گزارش همچنین گفته شده که هیوندای و اپل قصد دارند “نسخه بتا” خودروهای اپل را سال آینده منتشر کنند. رویترز ماه گذشته گزارش داد که اپل با فناوری اتومبیل های خودمختار یا بی سرنشین در حال حرکت به جلو است و قصد دارد یک خودروی هوشمند تولید کند که می تواند از ابتدای سال ۲۰۲۴ شامل فناوری پیشرفته باشد.

محمد امین مکارم

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: