مرجع تخصصی نرم افزار های حوزه IT ​

امیدواریم که بتوانیم در موفقیت شما، نقش بسیار مهمی ایفا کنیم

دانلود سیستم عامل فدورا لینوکس

با سلام خدمت همراهان همیشگی وب سایت فرکیان تک. امروز برای شما عزیزان سیستم عامل لینوکسی Fedora را آماده کردیم. فایل iso این سیستم عامل از وب سایت رسمی linux دریافت شده که ما برای شما در وب سایت فرکیان تک قرار میدهیم.

Fedora یک پلتفرم رایگان و منبع باز برای سخت افزار و فضای Cloud ایجاد می کند که توسعه دهندگان نرم افزار و اعضای جامعه را قادر می سازد راه حل های مناسب برای کاربران خود بسازند. Fedora برای اولین بار در سال 2003 معرفی شد و برای بیش از 18 سال سابقه دارد.
Fedora Linux توسط پروژه فدورا تحت حمایت جامعه توسعه یافته است که عمدتاً توسط Red Hat، یکی از شرکت های تابعه IBM، با پشتیبانی از سایر شرکت ها حمایت می شود. فدورا حاوی نرم‌افزاری است که تحت مجوزهای مختلف رایگان و منبع باز توزیع شده است و هدف آن این است که بتواند در لبه برتر فناوری‌های رایگان قرار گیرد. . از سال 2016، Fedora حدود 1.2 میلیون کاربر دارد.

اطلاعات بیشتر در مورد فدورا لینوکس:

مانند اکثر پلتفرم های محبوب لینوکس، Fedora به صورت رایگان در دسترس میباشد. دارای جدیدترین نرم افزار برای لینوکس است و از برنامه انتشار سریع پیروی می کند. عملکرداین سیستم یک تجربه بسیار عالی را به شما ارائه می دهد، که اغلب به عنوان ویترینی برای ویژگی ها و قابلیت های جدید در دنیای لینوکس عمل می کند.

فدورا برای چیست؟

فدورا تقریباً برای هر کاری که می خواهید روی سیستم خود انجام دهید مناسب است. اما بیشتر برای دسکتاپ ها در نظر گرفته شده است. فدورا از محیط دسکتاپ گنوم استفاده می کند که تجربه ای بسیار روان و یکپارچه را ارائه می دهد. از آنجایی که شامل جدیدترین نرم افزار است، با استفاده از فدورا همیشه ویژگی های جدید و هیجان انگیزی بر روی دسکتاپ خود خواهید داشت.
با RPM Fusion، به آخرین درایورهای گرافیکی و همچنین تعداد زیادی نرم افزار مرتبط با چندرسانه ای و بازی مانند Kodi و Steam دسترسی پیدا می کنید.
با این حال، فدورا واقعاً برای کار می درخشد.

چه کسی از آن استفاده می کند؟

هر کسی می تواند از فدورا استفاده کند. در صورت تمایل می توانید همین الان بروید و آن را روی رایانه خود نصب کنید. این سیستم عامل لینوکسی به راحتی یکی از بهترین پیشنهادات برای نصب بر روی دسکتاپ است.
البته گفتنی است، فدورا نسبتاً کم استفاده است. محبوبیت و کاربرد گسترده ای مانند اوبونتو ندارد. همچنین آن پوشش گسترده مطبوعاتی را ندارد. دو گروه عمده وجود دارد که از فدورا به عنوان سیستم عامل انتخابی خود استفاده می کنند، مدیران یک سیستم و توسعه دهندگان. فدورا دارای ابزار و نرم افزار های زیادی برای sysadmin ها و توسعه دهندگان است. بنابراین تعجبی ندارد که آنها به سمت آن جذب شوند.
جالب است بدانید که Red Hat بزرگترین شرکت لینوکس و یکی از بزرگترین توسعه دهندگان منبع باز در جهان، فدورا را می سازد.

نصب سیستم عامل Fedora:

ما برای شما عزیزان دو نسخه Workstation و Server سیسستم عامل Fedora را آماده کرده ایم. 
طبق گفته های وب سایت فدورا، Fedora Workstation یک سیستم عامل سبک و با نصبی آسان برای لپ‌تاپ و دسکتاپ ها میباشد که مجموعه‌ای کامل از ابزارها برای توسعه‌دهندگان و سازندگان دارد. نسخه Fedora Server یک سیستم عامل قدرتمند و منعطف است که بهترین و جدیدترین فناوری های مرکز داده را در خود جای داده است. این نسخه به شما این امکان را میدهد تا تمام زیرساخت ها و سرویس ها را کنترل کنید.

Post Views: 191