مرجع تخصصی نرم افزار های حوزه IT ​

امیدواریم که بتوانیم در موفقیت شما، نقش بسیار مهمی ایفا کنیم

Cisco Packet Tracer یک نرم افزار شبیه سازی آموزش یادگیری فناوری شبکه است که ترکیبی منحصر به فرد از تجربیات شبیه سازی تجهیزات شبکه، آشنایی با سناریو های آموزشی ، ارزیابی یک شبکه و . . . را ارائه می دهد.
ویژگی های نوآورانه Packet Tracer به دانشجویان و معلمان کمک می کند تا در یک محیط اجتماعی جذاب و پویا با یکدیگر همکاری کنند، مشکلات را حل کنند و مفاهیم را بیاموزند.

دانشجویان میتوانند با استفاده از این نرم افزار شبیه ساز، به تمام سوالات خود جواب بدهند. هدف اصلی Cisco Packet Tracer کمک به دانشجویان در یادگیری اصول شبکه با تجربه عملی و همچنین توسعه مهارت های خاص فناوری سیسکو است. از آنجایی که پروتکل ها فقط در روش نرم افزاری پیاده سازی می شوند، این ابزار نمی تواند جایگزین روترها یا سوئیچ های سخت افزاری شود. جالب اینجاست که این ابزار نه تنها شامل محصولات سیسکو، بلکه بسیاری از دستگاه های شبکه نیز می شود.
دانشجویان می توانند با استفاده از تجهیزات مجازی و اتصالات شبیه سازی شده به تنهایی یا با همکاری سایر دانشجویان شبکه ها را ساخته، کانفیگ و عیب یابی کنند.
این نرم افزار توسط کمپانی سیسکو با هدف ایجاد شبکه های ساده و پیچیده به صورت شبیه سازی شده ساخته شده است. همانطور که سیسکو معتقد است، بهترین راه برای یادگیری در مورد شبکه انجام آن است.
جالب است بدانید که مهندسان ترجیح می دهند هر پروتکلی را قبل از پیاده سازی، در این نرم افزار آزمایش کنند. همچنین، مهندسانی که مایلند تغییراتی را در شبکه ایجاد کنند، از این نرم افزار استفاده کنند تا ابتدا تغییرات مورد نیاز را آزمایش کنند.

مزایای Packet Tracer چیست؟

یک محیط یادگیری شبیه سازی و تجسم واقعی را فراهم می کند.
دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا مفاهیم را کشف کنند، آزمایش‌ها را انجام دهند و درک خود را از ساخت شبکه آزمایش کنند
به دانش آموزان و معلمان اجازه می دهد تا شبکه های پیچیده را با استفاده از تجهیزات مجازی طراحی، ساخت، پیکربندی و عیب یابی کنند.

Cisco Packet Tracer 8.0.1 (64 bit):

Computer with one of the following operating systems: Microsoft Windows 8.1, 10 (64bit), Ubuntu 20.04 LTS (64bit) or macOS 10.14 or newer.
amd64(x86-64) CPU
4GB of free RAM
1.4 GB of free disk space

Cisco Packet Tracer 8.0.1 (32 bit):

Computer with one of the following operating systems: Microsoft Windows 8.1, 10 (32bit)
x86 compatible CPU
2GB of free RAM
1.4 GB of free disk space

Post Views: 86