مرجع تخصصی نرم افزار های حوزه IT ​

امیدواریم که بتوانیم در موفقیت شما، نقش بسیار مهمی ایفا کنیم

PFsense یک فایروال نرم افزاری Opensource است پروژه آن در سال ۲۰۰۴ آغاز شده است و اولین نسخه آن در سال ۲۰۰۶ منشر گردید. این فایروال بر پایه FreeBSD است و میتوانید از آن به عنوان یک فایروال / روتر استفاده شود و فایروال / روتر اختصاصی شبکه خود را داشته باشد. از ویژگی های آن میتوان به تصمیم گیری برای محدودیت سازی برای پورت های UDP و TCP و همجنین فیلتر کردن IP های مبدا و مقصد اشاره نمود. همچنین ابزارهای رمز نگاری پیشرفته برای سیستم عامل ، شبکه مسدود سازی و اعمال محدودیت برای سرور ها از جمله دیگر ویژگی های این فایروال می باشد.

نرم افزار pfSense یک فایروال شبکه رایگان است که با سیستم عامل FreeBSD با یک هسته سفارشی برای عملکرد بهتر کار میکند. نرم افزار pfSense ، قادر است عملکردی مشابه یا بیشتر فایروال ها را بدون هیچ گونه محدودیتی ارائه دهد. این فایروال بزرگ در سرار جهان در شرکت های بزرگ استفاده میشود.

برای نصب و راه اندازی نرم افزار pfSense نیاز به دانش خاص یا کدنویسی ندارید. این فایروال شامل یک محیط تحت وب برای نصب و پیکربندی میباشد. شما میتوانید این نرم افزار را بر روی سخت افزار هایی مانند کیس یا سرور راه اندازی کنید. البته میتوانید این فایروال را بر روی نرم افزار مجازی سازی vmware نصب و راه اندازی کنید تا با محیط و مراحل نصب این فایروال قدرتمند آشنا شوید.

Post Views: 55