مرجع تخصصی نرم افزار های حوزه IT ​

امیدواریم که بتوانیم در موفقیت شما، نقش بسیار مهمی ایفا کنیم

vSphere یک نرم افزار برای پلتفرم مجازی سازی VMware است. اصطلاح vSphere شامل چندین محصول و فناوری مجزا است که با یکدیگر همکاری می کنند و زیرساخت کاملی برای مجازی سازی فراهم می کنند. 

vSphere یک محصول مرکز داده است که شامل ذخیره سازی ، شبکه و محاسبه پشتیبانی می کند. متخصصان زیرساخت فناوری اطلاعات باید در جریان تغییرات vSphere باشند و ان را مدیریت کنند.vSphere محبوب ترین پلتفرم مجازی سازی مرکز داده (database)میباشد.

این محصولات و فناوری ها شامل موارد زیر است:

ESXi : ESXi هسته vSphere است. این یک hypervisor نوع 1 است که بر روی سرور میزبان برای مدیریت اجرای ماشین های مجازی اجرا می شود و منابع را به ماشین های مجازی در صورت نیاز اختصاص می دهد. ESXi در دو طعم اساسی ارائه می شود.
vCenter Server : vCenter Server یک برنامه سرور است که روی Windows Server نصب شده در ماشین مجازی اجرا می شود. vCenter نقطه مرکزی ایجاد ماشین های مجازی جدید ، راه اندازی و توقف ماشین های مجازی و انجام سایر وظایف مدیریتی در محیط vSphere است.
vCenter Client : vCenter Client یک برنامه Windows است که از آن برای دسترسی از راه دور به ویژگی های سرور vCenter استفاده می کنید. vCenter Client ابزاری است که هنگام مدیریت یک محیط vSphere با آن بیشتر کار خواهید کرد.

VMFS : عبارت VMFS که مخفف Virtual Machine File System است. سیستم فایل است که توسط vSphere برای مدیریت منابع دیسک در دسترس ماشینهای مجازی استفاده می شود. با VMFS، می توانید ذخیره داده ها را برای دسترسی به دستگاه های دیسک فیزیکی ایجاد کنید. سپس می توانید حجم هایی در این ذخیره داده ها ایجاد کنید تا ذخیره دیسک در دسترس ماشین های مجازی قرار گیرد.
vSphere محبوب ترین پلتفرم مجازی سازی مرکز داده (database)میباشد که ابتدا در سال 2009 معرفی شد.  با ما همراه باشید.
 

Post Views: 105