مرجع تخصصی نرم افزار های حوزه IT ​

امیدواریم که بتوانیم در موفقیت شما، نقش مهمی را ایفا کنیم

Microsoft Hyper-V Windows Server 2012

دانلود Microsoft Hyper-V Windows Server 2012 R2

افرادی که با دنیای فناوری اطلاعات و تکنولوژی سر و کار دارند، در اکثر اوقات نیاز دارند که با چندین سیستم عامل مجزا به طور همزمان کار کنند. مسلماً استفاده از چندین سخت افزار مستقل و جدا از هم برای حل این موضوع، غیرمنطقی و هزینه بر است. در چنین مواقعی افراد معمولا از سیستم عامل ها و نرم افزارهای مجازی سازی استفاده میکنند. Hyper-V یکی از سیستم عامل های مجازی سازی است که بسیار قدرتمند عمل میکند و توسط شرکت مایکروسافت به بازار عرضه گردیده است. با استفاده از Hyper-V میتوان چندین سیستم عامل مجزا را به عنوان ماشین های مجازی بر روی یک سیستم و یک سخت افزار نصب کرد و به طور همزمان از همه ی آن ها استفاده نمود.

شرکت مایکروسافت برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ ، نسل اول  Hyper-V را به بازار عرضه کرد. این نسخه از Hyper-V چندان مورد استقبال قرار نگرفت چراکه رقبای قدرتمند تری مانند Vmware بر سر راه آن ها قرار داشتند. کمپانی مایکروسافت در سال ۲۰۱۲ نسخه ی جدید تری از Hyper-V را روانه ی بازار کرد که تفاوت بسیار زیادی با نسخه ی قبلی داشت. میتوان گفت که نسل دوم Hyper-V انقلابی را در دنیای مجازی سازی ایجاد کرد. به طوری که بسیاری از کاربران را قانع کرد که به جای استفاده از سیستم عامل های مجازی سازی قدیمی تر و شناخته شده تر، از Hyper-V استفاده کنند.

Microsoft Hyper-V

دلایل استفاده از مجازی سازی :

چنانچه برای نصب و اجرای نرم افزارهای مختلف، به نسخه های قدیمی تری از سیستم عامل ویندوز یا غیر ویندوز احتیاج داشته باشیم، به جای downgrade کردن و یا عوض کردن سیستم عامل مورد نظر میتوان از ابزارهای مجازی سازی استفاده کنیم.

چنانچه بخواهیم با عملکرد سایر سیستم عامل ها آشنا شویم میتوانیم از محیط مجازی سازی کمک بگیریم. چراکه در این صورت به راحتی اجازه ی ایجاد ، حذف و اعمال تغییرات در سیستم عامل مورد نظر را خواهیم داشت.

با استفاده از ابزارهای مجازی سازی میتوان نرم افزار های مختلف را بر روی سیستم عامل های مختلف تست نمود.

با استفاده از ابزار های مجازی سازی میتوان همزمان چندین سیستم عامل مختلف را اجرا کرد و از آن ها استفاده نمود. ازین رو بسیاری از هزینه های احتمالی که میبایست صرف خرید سخت افزار شود نیز از بین میرود.

امروز ما برای شما عزیزان Hyper-V، محصولی کاملا رایگان و ارزشمند مایکروسافت را آماده کرده ایم. زمانی که Microsoft Hyper-V Server 2012 R2 را نصب میکنید با محیط Windows Server 2012 R2 (Core) مواجه خواهید شد که میتوانید با استفاده پنل مدیریتی hyper-V، آن را مدیریت کنید.

برای آشنایی با Hyper-V میتوانید جزوات زیر را مطالعه کنید. 

معرفی Hyper-V

 فعال کردن Hyper-v بر روی ویندوز سرور ۲۰۱۶

ساخت ماشین مجازی بر روی Hyper-v نسل ۱

1.6 گیگابایت

Password: farkiantech.com

لینک های دانلود

Post Views: 91