مرجع تخصصی نرم افزار های حوزه IT ​

امیدواریم که بتوانیم در موفقیت شما، نقش مهمی را ایفا کنیم

معرفی میکروتیک RouterOS 6.43.2

Mikrotik RouterOS 6.15

روتر های فیزیکی میکروتیک به طور پیش فرض دارای سیستم عامل OS میباشند. برای مثال روتر میکروتیک مدل Hap lite دارای لایسنس لول ۵ میباشد. اما زمانی که به روتر های فیزیکی دسترسی نداریم میتوانیم با استفاده از سیستم کامپیوتری خود، یک روتر مجازی ایجاد کنیم. سیستم عامل Mikrotik Routeros به طور کامل رایگان بوده (Level1 و Level 0) و تمام ویژگی های لازم را به شما ارائه دهد. ویژگی هایی مانند: Routing، Firewall، Bandwidth Manager، access Point VPN server و . . .
MikroTik تا کنون ۶ لول لایسنس از RouterOS خود ارائه کرده است .لایسنس لول ۰ و لول ۱ میکروتیک کاملا رایگان میباشند که میتوانید از وب سایت میکروتیک آن را دریافت کنید. اما برای لایسنس های لول بالا تر باید هزینه پرداخت کنید.

نکته: میکروتیک روتر os لول ۶ رابطه بسیار بهتری با سایر قسمت های شبکه دارد. 

همچنین دارای ویژگی ها و مزایای بی نظیری است.

نصب این سیستم عامل بسیار سریع و ساده میباشد. شما میتوانید این سیستم عامل را بر روی نرم افزار مجازی سازی VMware Workstation نصب کنید و با استفاده از نرم افزار winbox، روتر خود را کانفیگ کنید.

دستگاه هایی که با RouterOS L6 نصب شده اند نیز می توانند به عنوان Access Point برای کمک به پخش سیگنال اینترنت به صورت بی سیم و در مکان های مختلف و برای کمک به ارتباطات مختلف شبکه های LAN و همچنین یک سرویس گیرنده بی سیم مورد استفاده قرار گیرند. همچنین از انواع مختلفی از پروتکل ها ، یعنی RIP ، BGP و OSPF ، و همچنین تونل هایی مانند EoIP ، PPTP و PPYP پشتیبانی می کند. همچنین می توانید VLAN نامحدود ایجاد کنید.

آموزش نصب:

توجه داشته باشید که پیش از نصب این Router OS باید نرم افزار vmware workstation (ترجیحا نسخه ۱۵٫۵) را نصب کرده باشید. برای نصب این RouterOs به قسمت باکس دانلود در قسمت پایین صفحه مراجعه کنید و فایل مربوطه را دانلود کنید. فایل rar را با پسوورد farkiantech.com اکسترکت کنید. شما ۳ فایل مشاهده خواهید کرد. یک فایل با پسوند OVF با نام Mikrotik Router os 6.40.1 وجود خواهد داشت. بر روی آن دبل کلیک کنید.
سپس وارد نرم افزار vmware خواهید شد. محل ذخیره سازی routeros را مشخص کنید. سپس بر روی گزینه import کلیک کنید تا فایل های مربوطه ساخته شود. سپس میتوانید روتر خود را راه اندازی و کانفیگ کنید.

زمانی که Routeros شما ساخته شد میتوانید با دستور زیر، از License Level روتر مجازی خود مطلع شوید.

system license print

همانند تصویر زیر: 

Mikrotik-System-License-Print-Commend

حجم نرم افزار: 44 مگابایت

Password: farkiantech.com

لینک های دانلود

Post Views: 2,229