روش هایی برای افزایش طول عمر باتری موبایل

روش هایی برای افزایش طول عمر باتری موبایل

روش هایی برای افزایش طول عمر باتری موبایل

 

افزایش طول عمر باتری

 

امروزه عوامل زیادی وجود دارد که باعث صعف در دوام باتری هاش گوشی های هوشمند میشود. عواملی مانند بدنه های نازک، صفحه نمایش های روشن و با کیفیت، پردازنذه قوی و …

چنین عواملی میتوانند انرژی زیادی از باتری را تخلیه میکنند. امروز برای شما مطالبی را آماده کرده ایم که با کمک این مطالب میتوانید عمر باتری گوشی هوشمند خود را افزایش دهید و کارایی آن را بهبود سازید.

 

فعال کردن حالت Battery Saver Mode:

 

حالت ذخیره نیرو

 

معمولا اکثر مردم زمانی که به شارژر موبایل دسترسی ندارند، این حالت را فعال میکنند. در اصل حالت Battery Saver Mode، از منابع کمتری از گوشی شما استفاده میکند. ممکن است مقداری از سرعت پردازش گوشی شما کم شود اما انرژی بیشتر از باتری را برای شما در طول روز نگهداری میکند.

 

battrey saver mode
فعال کردن حالت Battery Saver

 

شارژ باتری:

 

شارژ باتری

 

تعدادی از افراد، قبل از خواب، گوشی خود را تا صبح به شارژر متصل میکنند، در صورتی که زمان لازم برای شارژ شدن کامل یک گوشی هوشمند ۱ الی ۲ ساعت میباشد.  این عمل به باتری گوشی شما آسیب آسیب وارد میکند. علاوه بر آن سعی کنید در هنگام شارژ شدن گوشی، از آن استفاده نکنید.

 

خاموش کردن برخی از فیچر ها:

 

غیرفعال کردن برخی از قابلیت ها

 

اگر بلوتوث و Wifi فعال دارید و به دستگاه یا WifI متصل میستید، گوشی شما با تلاش برای یافتن یک اتصال جدید، انرژی باتری را هدر میدهد. بهتر است در صورت عدم استفاده از بلوتوث یا Wifi یا هر فیچر دیگری از گوشی مانند NFC، آن را غیر فعال کنید تا باتری شما انرژی بیشتری را ذخیره کند. مخصوصا اینترنت همراه یا نقطه اتصال(Hotspot)

انرژی زیادی از باتری را تخلیه میکند. برای مثال اگر از گوشی آیفون استفاده میکنید میتوانید قابلیت “Siri” را متوقف کنید.

 

صفحه نمایش:

 

کم کردن نور صفحه نمایش

 

یکی از بیشترین منابعی که در گوشی، انرژی باتری را ذخیره میکند، صفحه نمایش است. بهتر است برای کاهش مصرف نور صفحه نمایش را کم کنید یا ان را در حالت Auto قرار دهید تا به صورت خودکار با توجه به نور محیط، نورصفحه را تنظیم کند. ممکن است زمانی که با گوشی خود کار نمیکنید، صفحه نمایش شما بیهوده روشن بماند. به همین خاطر به بخش تنظیمات صفحه نمایش بروید و در قسمت Screen Timeout میتوانید مشخص کنید که تا چند ثانیه صفحه نمایش شما روشن بماند.

 

 

 

خاموش کردن تصاویر پس زمینه متحرک:

 

wallpaper

 

ویجت ها و تصاویر پس زمینه متحرک، برای گوشی ها میتوانند مناسب و زیبا باشند اما مقداری از انرژی باتری را هدر میدهند. بهتر است برای تصویر پس زمینه یا Wallpaper از یک تصویر ثابت استفاده کنید تا گوشی شما انرژی بیشتری ذخیره کند.

 

app

 

ممکن است نرم افزار هایی بر روی گوشی ما نصب باشد و انرژی زیادی از باتری را مصرف کنند و ما متوجه نشویم. برای فهمیدن این موضوع به تنظیمات گوشی برورید و وارد بخش تنظیمات باتری بشوید و بر روی گزینه Buttery Usage کلیک کنید. سپس مشاهده میکنید که به صورت یک مقدار درصدی، به شما نشان میدهد که چه برنامه ای بیشترین انرژی از باتری شما را مصرف میکند. البته به میزان اسفاده شما از نرم افزار هم بستگی دارد.

 

 

محمد امین مکارم

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: