چگونه حالت Dark Mode ویندوز ۱۰ را فعال کنیم؟

چگونه حالت Dark Mode ویندوز ۱۰ را فعال کنیم؟

dark mode

این رِِوز ها به دلیل پیشرفت تکنولوژی نمیتوان از صفحه نمایش و مانیتور ها استفاده نکرد.خیره شدن به شفحه نمایش لپ تاب به مدت طولانی، بدلیل وجود پرتو های آبی، باعث آسیب رسانی و خستگی چشم میشود و در خواب شبانه اختلال ایجاد میکند.

 

light mode

 

اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنید، میتوانید از قابلیت آن به نام Dark Mode بهرهمند شوید و یک تم تاریک برای خود انتخاب کنید.در صفحه desktop راست کلیک کنید و گزینه  personalize  را انتخاب کنید.در سمت چپ تصویر گزینه color را کلیک کنید.

dark mode

 

سپس بر روی گزینه transparency effects کلیک کنید تا ۳ گزینه برای شما نمایش داده شود.

Light: گزینه light همان حالتی است که شما در حال استفاده هستید که یک تم سفید برای شما انتخاب کرده است.

dark: با کلیک بر روی این گزینه پس زمینه محیط تنظیمان ویندوز و this pc بر روی حالت dark قرار میگیرد.

custom: با این گزینه میتوانید تم ویندوز خود را شخصی سازی کنید و رنگ های متنوعی را در تم خود به کار ببرید.در این بخش میتوانید از حالت دارک و رنگ های مختلف در تم ویندوز خود استفاده کتید.

dark mode

 

dark mode

 

حالت Night Light:

light mode

اگر جز افرادی هستید که در تاریکی از لپ تاب یا pc استفاده میکنید این حالت میتواند برای شما مناسب باشد.این ویژگی، نور و رنگ صفحه نمایش را طوری تنظیم میکند تا هنگام خیره شدن به مانیتور دچار خستگی چشم نشوید.

در قسمت Desktop راست کلیک کنید و display setting را انتخاب کنید.در قسمت تنظیمات Display یک گزینه به نام night light مشاهده میکنید.گزینه را فعال کنید .سپس بر روی گزینه night light setting کلیک کنید تا وارد تنظیمات قابلیت Night Light بشوید.در صفحه تنظیمات میتوانید میزان تیرگی و روشنایی نور سفید صفحه نماش را به دلخواه تنظیم کنیم.

light mode

محمد امین مکارم

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: