آموزش Solarwinds:چگونه پسورد Solarwinds را تغییر دهیم؟

آموزش Solarwinds:چگونه پسورد Solarwinds را تغییر دهیم؟

ما در قسمت قبل یاد گرفتیم که چگونه نرم افزار solarrwinds را نصب کنیم و متوجه شدیم که این نرم افزار یک نرم افزار ماژولار هست.

ماژولار بودن به این معنی هست که قابلیت هایی دیگری هم میتوان به این نرم افزار اضافه کرد و خیلی راحت می توانید از ان قابلیت ها استفاده کنید.

ما باهم دیگر نسخه Solarwinds NPM را نصب کردیم ( یکی از ماژول های solarwinds هست مخفف کلمه Network performance Manitor )

برای وارد شدن به نرم افزار با سرچ کردن(در مرورگر خود)  IP سروری که بر روی آن solarwinds را نصب کردیم میتوانیم وارد نرم افزار بشویم.

یا با نوشتن Solarwinds:87878 میتوانید نرم افزار را باز کنید( پورت نرم افزار Solarwinds میتواند تغییر کند ولی به صورت عادی با پورت ۸۷۸۷ باز می شود)

همان طور که دیدید برای وارد شدن خیلی راحت بدون پسورد میتوانید وارد شوید. ولی این کار باعث پایین آمدن امنیت برنامه شما میشود.

برای پسور گذاشتن روی برنامه Solarwinds خودتون خیلی راحت در قسمت Setting  منوی User Accounts  را انتخاب کرده و تیک یوزر Admin را زده و بالای تب گزینه  chang password را میزنید. و خیلی راحت پسورد دلخواه خودتان را وارد میکنید. برای اطمینان یک بار از برنامه خارج شوید (logout) و بار دیگر با پسورد خودتان وارد شوید.

 

 

 

 

 

 

 

حالا با همه این کارا خیلی راحت برای admin پسورد انتخاب کردید حالا میتوانید برای کسان دیگری هم اکانت بسازید یا حتی برای آنها دسترسی مختلف ایجاد کنید یا اگر بخواهید برای بقیه اکانت ها شخصی سازی را پیاده کنید که هر اکانت چه امکاناتی را ببیند.

 

امیرعلی اسکروچی

ایشان از جمله برترین مدرسین تکنسین فنی می‌باشند و با تجربه ای که در حوزه های تعمیرات، سخت افزار (لپتاپ و کامپیوتر ها) دارند در حال حاضر مسئول سخت افزار و تعمیرات نگه داری مجموعه فرکیان‌تک می‌باشند.

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: