Dark web و Red room چیست؟

Dark web و Red room چیست؟

 

dark web

 

دارک وب همانطور که از اسمش پیداست فضای تاریکی از ایترنت میباشد.دارک وب قسمتی از محیط تاریک اینترنت است که برای دسترسی به آن نیاز به نرم افزار یا تنظیمات خاصی دارید.دارک وب قسمتی از دیپ وب را تشکیل میدهد.موتور های جست و جو گر گوگل قادر نیستند تا بعضی از مطالب دیپ وب یا دارک وب را برای شما نمایش دهند، به همین دلیل برای وارد شدن به محیط دارک وب از مرورگر Tour استفاده میکنند.جالب است بدانید که مرورگر تور در گذشته توسط آمریکا برای جاسوسی اطلاعات استفاده میشد.این مرورگر، IP شمارا غیر قابل شناسایی میکند و هویت شمارا مخفی نگه میدارد اما کاملا یک مرورگر غیر قابل اعتماد است.

tor for dark web

مرور گر تور میتواند شمارا وارد محیط دارک وب کند اما همانقدر که دسترسی را برای شما آسان میسازد، همانقدر آسان میتواند اطلاعات شخصی شمارا لو بدهد.سرور هایی که به سایت های متعلق به دارک وب سرویس میدهند توسط کدهایی رمزگذاری شده اند تا از اطلاعات کاربران خود محافظت کنند، یعنی بتواند هویت افرادی که در دارک وب فعالیت میکنند را مخفی نگه دارد.در دارک وب فعالیت های غیرقانونی انجام میشود، برای مثال، فروش انواع مواد مخدر، اعضای بدن انسان،فروش انواع سلاح های گرم و سرد، آدم ربایی، فروش حساب های هک شده مانند Netflix یا نرم افزار هایی که بوسیله آن میتوانید به کامپیوتر های افراد دیگر نفوذ کنید.حتی میتوان در این سایت، با پرداخت مبلغی زیاد، یک قاتل یا هکر استخدام کرد تا برای شما فعالیت کنند که مارا یاده فیلم های هالیوودی می اندازد.

خوشبختانه، زمینه فعالیت دارک وب در ایران وجود ندارد.

 

dark web

نکته مهم:

دارک وب توسط هکر های حرفه ای اداره میشود، آن ها میتوانند به محض ورود شما به سایت، شما را مورد بررسی قرار دهند یا اطلاعات سیستم  شما را سرقت کنند. پس به هیچ عنوان، حتی برای کنجکاوی، وارد سایت های دارک وب نشوید و ایمیل خود را در اختیار آن ها قرار ندهید. ممکن است پس ورود به سایت های دارک وب سیستم شما کند شود و هنگ کند.پس به هیچ عنوان در این مورد کنجکاو نشوید.

 

dark web hacker

 

همانطور که گفتیم دارک وب قسمتی از دیپ است.جالب است بدانید تخمین زده میشود دیپ وب ۹۶% الی ۹۹%  فضای کل اینترنت را تشکیل میدهد.یعنی تمام سرچ هایی که روزانه انجام میدهیم یا تمام سایت ها یا محتوایی که ما از طریق گوگل به آن ها دسترسی داریم تنها چند درصد از فضای کل اینترنت را تشکیل میدهند و بقیه آن متعلق به دیپ وب است!

به عکس زیر توجه کنید:

dark web & deep web
همانطور که مشاهده میکنید ۹۶% از محتوی اینترنت جهان متعلق به دارک وب و دیپ وب است و تنها ۴ در صد از اینترنت امن و برای عموم قابل دسترسی میباشد که شامل گوگل و … میشود.

ظاهر بعضی از سایت های دارک وب تقریبا مشابه سایت های دیگر هستند، تعداد آن ها زیاد است و یک وبسایت رسمی ندارند.بسیاری از وبسایت های دارک وب برای امنیت هویت خود دائما در حال تغییر ادرس سایت هستند تا تحت تعقیب یا شناسایی قرار نگیرند.

اکنون بدانید که چگونه دارک با مشتریان معامله انجام میدهد: به لطف ارز های دیجیتال، بیت کوین!

 

معامله در دارک وب توسط بیت کوین

 

شما با پرداخت بیت کوین میتوانید از آن ها خدمات دریافت کنید. یکی از دلایل رشد بیت کوین دارک وب بوده است زیرا تقریبا تمام سایت های دارک وب با بیت کوین معامله میکنند و از طریق درگاه بانکی یا پول نقد معامله ای انجام نمیدهند.حتی برای مشتریان، دارک وب مورد اعتماد نمیباشند و میتواند به راحتی اطلاعات شمارا سرقت کنند. گمان زده میشود که به احتمال زیاد گروه های تروریستی، با دارک وب فعالیت کنند و با آن ها معامله اسلحه انجام دهند.

هیچکس نمیداند افرادی که در دارک وب فعالیت میکنند در کجای دنیا قرار دارند یا توسط چه کشوری پشتیبانی میشود.البته سال ها پیش گروهی وابسته به دارک وب در آلمان توسط نیرو های امنیتی دستگیر شد.

red room چیست:

red room

 

red room ترسناکترین قسمت دارک وب است و جنایت های وحشتناکی در آن صورت میگیرد. اتاق قرمز وبسایتی است که کاربران در آن به صورت آنلاین شاهد شکنجه افراد قربانی هستند. زمانی که شخصی وارد رد روم میشود با پرداخت مبلغی زیاد یک فرد استخدام میکند تا یک قربانی را به انتخاب کاربر شکنجه کند تا فرد بیننده به طور آنلاین مشاهده کند، همه این ها در اتاقی به نام رد روم اتفاق می افتد و صورت فرد شکنجه گر با ماسک پوشیده شده است. به هیچ وقت در چنین سایت هایی بازدید نکنید زیرا در روحیه و روان شما تاثیر بسیار منفی و عذاب آور خواهد داشت. به علاوه ممکن است به احتمال زیاد به سیستم شما آسیب وارد کنند یا اطلاعات شما را به سرقت ببرند.

 

red room

 

فعالیت های وحشتناکی از جمله، سرقت اطلاعات، کودک آزاری، قاچاق اعضای بدن انسان، قتل و سرقت اطلاعات و … توسط دارک وب انجام میشود.اگر مایل باشید میتوانید در این مورد بیشتر تحقیق کنید یا میتوانید فیلم های زیادی که در مورد دارک وب  ساخته شده را تماشا کنید اما به هیچ عنوان، اصلا تلاش نکنید تا وارد سایت دارک وب بشوید.

 

dark web

 

در ادامه اسامی فیلم هایی که میتوانید در رابطه با دارک وب تماشا کنید برای شما تهیه کرده ایم:

Unfriended: Dark Web (2018)

Unfriended (2014)

The Den (2013)

 

محمد امین مکارم

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر: