مرجع تخصصی نرم افزار های حوزه IT ​

امیدواریم که بتوانیم در موفقیت شما، نقش بسیار مهمی ایفا کنیم

VMware ESXi 5.5

VMware ESXi یک هایپروایزر مستقل از سیستم عامل مبتنی بر سیستم عامل vmware است . ESXi مخفف Elastic Sky X Integrated است. ESXi یک هایپروایزر نوع ۱ است، به این معنی که مستقیماً روی سخت افزار سیستم بدون نیاز به سیستم عامل (OS) اجرا می شود. البته این نسخه، توسط شرکت HPE برای سرور های شرکت خود  ارائه داده شده است.

Hypervisor چیست؟

Hypervisor به عنوان ماشین مجازی یا VM شناخته می شود. نرم افزاری است که ماشین های مجازی (VM) را ایجاد و اجرا می کند. Hypervisor به یک کامپیوتر میزبان اجازه می دهد تا با به اشتراک گذاری مجازی منابع خود مانند حافظه و پردازش، از چندین ماشین مجازی پشتیبانی کند. به عبارت دیگر، Hypervisor یک سیستم عامل است که به شما امکان می دهد سرورهای زیادی را که به عنوان ماشین های مجازی شناخته می شوند، روی یک سرور فیزیکی اجرا کنید.
VMware ESXi هایپروایزرهایی هستند که از نرم افزار برای انتزاع پردازنده، حافظه، ذخیره سازی و منابع شبکه در چندین ماشین مجازی (VM) استفاده می کنند. هر ماشین مجازی سیستم عامل و برنامه های کاربردی خود را اجرا می کند. شما با استفاده از نصب و راه اندزای ESXi، میتوانید چندین ماشین مجازی بر روی یک سیستم راه اندازی کنید.

میتوان گفت VMware ESXi پیشروترین هایپروایزر مجازی سازی در جهان است. متخصصان فناوری اطلاعات ESXi را به عنوان قدرتمند ترین هایپروایزر برای اجرای ماشین های مجازی می دانند. ESXi یک محصول مجازی سازی است. به لطف این محصول مجازی سازی، می توانیم از سرورهای فیزیکی به طور موثرتری استفاده کنیم.
شما بعد از نصب ESXI، با استفاده از یک پنل مدیریت تحت وب میتوانید ماشین های مجازی خود را مدیریت و پیکربندی کنید. برای مثال، شما میتوانید با استفاده از نصب vmware esxi، چندین سیستم عامل مانند Windows server 2016، Windows 10، Windows Server 2016 و . . . را بر روی یک سرور فیزیکی داشته باشید.

نسخه ای که ما امروز برای شنا آماده کردیم نسخه ای از ESXI است که توسط کمپانی HPE برای سرور های خود به صورت Custom ساخته شده است. فایل های ISO سفارشی شده  HPE برای VMware vSphere  (همانند این نسخه) شامل تمام درایورهای مورد نیاز برای اجرای VMware vSphere در سرورهای HPE ProLiant است. طبق گقته HPE سرورهای جدید ProLint Gen9 و Gen10 برای نصب موفق نیاز به استفاده از نسخه های Custom  یا همان سفارشی شرکت HPE دارند. دقیقا همانند این نسخه که برای شما عزیزان آماده کرده ایم. 

Post Views: 97