پیدا کردن مشخصات سیستم (System Properties)

پیدا کردن مشخصات سیستم (System Properties)

پیدا کردن مشخصات سیستم (System Properties) :

اطلاعات و مشخصات اولیه سیستم خود را میتوانید در پنجره ی System مشاهده کنید. برای ورود به پنجره ی System کافی است بر روی آیکون This PC راست کلیک کرده و گزینه ی Properties را انتخاب کنید.

system properties

اگر آیکون This PC را در صفحه دسکتاپ مشاهده نمیکنید، عبارت this pc را در قسمت Start تایپ کنید تا This PC نمایش داده شود. سپس بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی Properties را انتخاب کنید.

system properties چیست

در این صفحه میتوانید مشخصاتی از قبیل نوع ویندوز، CPU ، RAM ، System type و … را مشاهده کنید که در ادامه به شرح هر یک از آن ها میپردازیم.

آموزش system properties

در قسمت windows edition نام ویندوز و نوع ویندوز نصب شده بر روی سیستم نمایش داده میشود. انواع نسخه های ویندوز عبارتند از Ultimate ، Enterprise ، Pro ، Home premium ، Home basic و Starter (ویندوز تبلت).

نسخه های Ultimate و Enterprise کاملترین نسخه های ویندوز هستند.

system properties در ویندوز 10

در قسمت Processor میتوانید نوع پردازشگر (CPU) و سرعت آن را مشاهده کنید. کمپانی های AMD و Intel دو شرکت اصلی تولید کننده ی CPU در جهان هستند. CPU های AMD برای کارهای گرافیکی و محاسباتی طراحی شده اند اما CPU های Intel عمومی تر هستند و بسیاری از کامپیوترهای خانگی از آن استفاده میکنند.

اطلاعات ویندوز

Install memory حجم حافظه ی RAM موجود بر روی سیستم را نمایش میدهد. هرچه حجم RAM بیشتر باشد تعداد فایل های بیشتری را میتوان همزمان باز کرد. همچنین در سرعت سیستم نیز تاثیر گذار است.

اطلاعات ویندوز 10

سیستم عامل های ویندوز را میتوان به دو دسته ی ۳۲-Bit و ۶۴-Bit دسته بندی نمود. سیستم عامل های ۶۴-Bit ای از سرعت بیشتری برخوردار هستند چراکه خیلی بهتر میتوانند از سخت افزار استفاده کنند. اما در مقابل، نرم افزار های بیشتری را میتوان بر روی سیستم های ۳۲-Bit ای نصب کرد که ازین جهت نسبت به سیستم های ۶۴-Bit ای برتری دارند. اما به طور کلی امروزه سیستم های ۶۴-Bit ای محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به سیستم های ۳۲-Bit ای دارند.

در قسمت System type نوع سیستم عامل از لحاظ ۳۲-Bit ای یا ۶۴-Bit ای بودن نمایش داده میشود.

اطلاعات system properties

چنانچه نمایشگر شما از صفحه لمسی پشتیبانی کند در قسمت Pen and Touch عبارت Pen and Touch support را مشاهده میکنید اما اگر نمایشگر خاصیت Touch نداشته باشد در آن قسمت عبارت No Pen or Touch نمایش داده میشود.

اطلاعات ویندوز 10 کجاست

 

فاطمه ترک پور

ایشان از جمله برترین مدرسین شبکه می‌باشند و با تجربه بسیار غنی در حوزه دستگاه های میکروتیک و سیسکو در حال حاضر مسئول تحقیقات و تدریس Network مجموعه فرکیان‌تک می‌باشند.

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: