Windows Server 2019 Version 1809 Build 17763.1637 Retail / VL ویندوز سرور ۲۰۱۹

Windows Server 2019 Version 1809 Build 17763.1637 Retail / VL ویندوز سرور ۲۰۱۹

Windows Server 2019

برای بار دیگر تیم فرکیان تک برای شما دوستان عزیز نسخه های دیگری از ویندوز های محبوب شرکت مایکروسافت را برای شما دوستان عزیز به عرضه گذاشته است که این نسخه ها عبارت اند از نسخه های VL و نسخه Retail. برای حماییت از تیم فرکیان تک ما را به دوستانتان معرفی کنید.
بریم برای معرفی این نسخه :
یکی دیگر از سیستم عامل های مایکروسافت می باشد که برای سرور ها طراحی شده است و می تواند توسط مراکز اطلاعاتی بزرگ دنیا و یا حتی شرکت های کوچک، مورد استفاده قرار گیرد. Windows Server 2019 ویژگی های جدید و پیشرفته ای را در زمینه مجازی سازی، شبکه، ذخیره سازی، تجربه کاربر، محاسبات ابری، اتوماسیون و … برای کاربران فراهم نموده است. به عبارت ساده تر Windows Server 2019 به شما کمک می کند تا امور مربوط به آی تی شرکت خود را بسیار آسان تر و در یک سطح کاملاً جدید به همراه کاهش هزینه ها، انجام دهید.
توضیحات

  • نسخهRetail ورژن نهایی و اورجینال بوده و در تاریخ۲۶ آذر ۹۹ ( در سایت مایکروسافت ) ارائه شده است.
  • نسخهVL ورژن نهایی و اورجینال بوده و در تاریخ۳۱ تیر ۹۹ ( در سایت مایکروسافت ) ارائه شده است.
  • نسخه VL و Retail فرقی در ظاهر ندارند فقط نوع فعال سازی آنها متفاوت هستش (هر ۲ با فعال سازی که جدا قرار داده شده فعال میشود)
  • نسخه VL یا Volume License ، با یک سریال میتوان چندین ویندوز VL رو که در سیستم های مختلف نصب شده را فعال کرد.

Windows Server 2019نام سیستم عامل جدید است برای سرور ها که به تازگی منتشر شده است و جایگزینی برای سیستم عامل قبلی یعنی Windows Server 2012 R2 می باشد. این سیستم عامل با هدف افزایش قدرت و کارایی شبکه ها و خدمات وب توسط کمپانی بزرگ و مشهور ماکروسافت طراحی و ساخته شده است. از قابلیت های دانلود ویندوز سرور ۲۰۱۹ می توان به ذخیره سازی داده ها ، پشتیبانی از حجم کار بالا ، سرویس امنیتی Windows Server Anti-malware، تغییرات در HTTP و HTTPS، پشتیبانی از Subnet های ۳۱ و ۳۲ و ۱۲۸ در IPAM و … اشاره نمود. یکی از قابلیت های جدید که در ویندوز سرور ۲۰۱۹ شاهد آن هستید، Soft Restart می باشد.

Soft Restart

همیشه قرار نیست که سیستم را reboot کنید تا نرم افزاری را که نصب کردید باز دوباره کار کند، شرکت مایکروسافت برای راحتی شما دست به کار جالبی زد که Soft Restart را برای شما فعال کرده است.

کارایی Soft Restart به گونه ای می باشد که فقط نرم افزار را Restart میکند و باعث افزایش سرعت Boot در سیستم می شود. بعد از دانلود ویندوز سرور ۲۰۱۶ و نصب آن، شما متوجه حذف شدن Windows Store و Microsoft Edge خواهید شد. همچنین شاهد بهبود و هماهنگی بیشتر در Microsoft System Center خواهید بود .Microsoft System Center در واقع یک مجموعه از محصولات مدیریتی مایکروسافت است که برای کمک کردن به مدیران IT سازمان ها برای مدیریت و پشتیبانی بهتر و آسان تر سیستم های سرور و کلاینت در شبکه های تحت این سیستم عامل طراحی شده است شامل محصولات متنوعی است که هر کدام به منظور بر طرف سازی بخشی از نیاز یک مدیر IT طراحی شده اند.

امیرعلی اسکروچی

ایشان از جمله برترین مدرسین تکنسین فنی می‌باشند و با تجربه ای که در حوزه های تعمیرات، سخت افزار (لپتاپ و کامپیوتر ها) دارند در حال حاضر مسئول سخت افزار و تعمیرات نگه داری مجموعه فرکیان‌تک می‌باشند.

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: