نصب و پیکربندی MinGW

نصب و پیکربندی MinGW

همانطور که اشاره شد برای اجرای کدهای  C++نیاز به یک کامپایلر داریم. کامپایلری که در این سری آموزشی میخواهیم از آن استفاده کنیم MinGW میباشد که میتوانید آن را از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود MinGW

نصب MinGW

بعد از دانلود فایل بالا بر روی آن دو بار کلیک کرده و مراحل زیر را برای نصب و پیکربندی آن طی کنید:

پیکربندی MinGW

بعد از اتمام نصب نوبت به پیکربندی MinGW میرسد. در کل باید مسیر پوشه bin نرم افزار MinGW را در متغیر PATH ویندوز قرار دهید. پوشه bin نرم افزار MinGW ما در مسیر زیر قرار دارد و البته ممکن است برای شما این مسیر متفاوت باشد:

C:\Program Files (x86)\mingw-w64\i686-6.3.0-posix-dwarf-rt_v5-rev2\mingw32\bin

مسیر پوشه bin را کپی کرده و مراحل زیر را طی کنید:

همانطور که در شکل باال مشاهده میکنید بعد از کلیک بر روی متغیر path سپس دکمه Edit پنجره ای به صورت زیر نشان داده میشود. نشانگر ماوس را به آخر جعبه متن برده و سپس یک علامت سیمیکالن (;) گذاشته و مسیر پوشه bin خود را بعد از علامت سمیکالن کپی کنید:

در نهایت دکمه OK تمام پنجرههای باز را بزنید. با این کار پیکربندی هم به اتمام میرسد. در قسمت های بعد نحوه اجرای اولین برنامه با سی پالس پالس را به شما آموزش میدهیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

علی ارجمندی

ایشان از جمله برترین مدرسین برنامه نویسی می‌باشند و با تجربه ای که در حوزه های پایتون، پردازش تصویر، هوش مصنوعی، میکروکنترلر ها و کنترل سنسور ها دارند در حال حاضر مسئول پروژه های داخلی و بین المللی مجموعه فرکیان‌تک می‌باشند.

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: